Hogyan tanuljunk?
Ebben a menüpontban a szótanulás néhány módszeréről lesz szó! Ez nagyon fontos, mindenkinek jó, ha rájön, hogy hogyan tud a leghatékonyabban szavakat tanulni!
1. A szótárfüzet használata.
Meglepő, de elég sokan rosszul használják a szótárfüzetet!
Ennél (lásd:egyel lejjebbi kép) a füzetnél nyílvánvaló, hogy félbehajthuk és úgy kérdezzük ki a szavakat.
Viszont ennél (lásd:egyel lejjebbi kép) a legcélszerűbb, ha félbehajtjuk a füzetet a kék vonalon és a magyarhoz fordítjuk a lapot. Ezután kikérdezzük magunkat, ha nem vagyunk biztosak egy szóban, akkor fordítunk a lapon és megnézzük!
Szintén hatásos módszer,ha kipipáljuk azokat a szavakat amiket tudunk, mert az nagy motiváció, ha látjuk, hogy egy lapon egyre több a pipa, és kevesebb az üres hely! Ne feledd: Mindig ellenőrizd át (pl. ha betelik egy oldal), hogy minden angol szóhoz a jó magyar szót írtad-e le. Nem csak hasznos, hogy nem lesz hibás, de még tanulsz is vele!
2. A szókártyák.
A fenti képen látható szókártya csomag a boltban elég drága (2000-2500 ft), de mi ezt maguntól is elkészíthetjük otthon. Ha van nyomtatónk kinyomtathatunk képeket (pl. egy almát) és a hátoldalára odaírhatjuk angolul. Ha nincs nyomtatónk, kézzel írva is elkészíthetjük ezt (ez néha talán még hatásosabb is).
Elkészítés kézzel:
kivágunk kis papírokat és az egyik oldalra leírjuk magyarul a másikra angolul a szót. Az a legjobb,ha még kezdők vagyunk, ha az öszes szót amit eddig tudnunk kell felírjuk.
De hogy mire is jó a szókártya:
Én így tudok a legkönnyebben szavakat tanulni (mondjuk én ezt inkább olasz nyelvnél alkalmazom,mert én ott vagyok még eléggé kezdő), és szerintem sokan így vannak vele, csak még nem tudják. Ha az összes kártyát összekeverjük, leülünk egy szobába, nem kell más csak egy kis csönd és máris játszva tanulhatunk. Mivel a szavakat csak úgy kihúzzuk előre nem tudhatjuk melyik szót kapjuk, így mindegyiket tudjuk gyakorolni. Ha a magyar felével húzzuk ki a kártyát angolul, ha az angol felével, akkor meg magyarul mondjuk, és így mindkét nyelvről gyakoroljuk a fordítást! Minél több szót tudunk annál több kártyát gyártsunk le.
Érdekes:
Az egyetemen, ha egyik napróla másikra kell megtanulnunk több 100 szót, ez a leghatásosabb módszer.
Ezt is olvasd el:
Kevés az időd? A szókártyákat még utazás közben is használhatod, például a buszon! Vegyük elő a szókártyákat, keverjük meg a lapokat, és tanulhatunk is. Azokat a szavakat amiket tudtunk tegyük a jobb zsebünkbe, és amiket nem, azokat a balba. Így utazás közben is tanulhatunk, és az időnket is hasznosan használjuk ki.